Metal Enjeksiyon Kalıpları

Metal Enjeksiyon Kalıpları

Metal Enjeksiyon  Nedir ?

Metal Enjeksiyon döküm yöntemi, ergimiş sıvı metale özel enjeksiyon makineleri ile basınç uygulayarak özel kalıpların içine enjekte edilmesi işlemidir.Enjeksiyon döküm uygulamasında kullanılan makinelere metal enjeksiyon makinası denir. Metal enjeksiyon makinaları soğuk kamaralı ve sıcak kamaralı makineler olmak üzere iki gruba ayrılırlar.

Soğuk kamaralı döküm makineleri genelde alüminyum parça üretimi için kullanılmaktadır. Sıcak kamaralı döküm makineleri ise zamak dökümü için kullanılır. Sıcak kamaralı enjeksiyon makineleri soğuk kamaralı enjeksiyon makinelerine göre daha hızlı çalışmaktadırlar.

 

HAKKIMIZDA

Kurucu ortaklarımız; 1993 yılından beri plastik, bakalit, sac metal ve metal enjeksiyon kalıpları imalatı ve bu kalıplar ile yapılan çeşitli imalatlar ile ilgili edindiği tecrübeyi, profesyönelleşme kararı ile kurulan PROMOLD KALIP MÜHENDİSLİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş.'ye aktarmıştır.

Promold; geleneksel kalıpçılığın ötesinde, ürün tasarımı ve mühendisliği birleştiren yapısıyla çok yönlü hizmet verebilmektedir.

İLETİŞİM

Promold Kalıp Mühendislik A.Ş.

Fatih mah. 1188 Sok. No:12/M
Sarnıç-Gaziemir / İZMİR / TÜRKİYE
Telefon : 0 (232) 281 69 14 - 25
Fax : 0 (232) 281 67 06
E-Posta : info@promold.com.tr