Mühendislik

Mühendislik

Mühendislik, bilimsel ilkelerin, doğadaki kaynakların en verimli biçimde yapılara, makinelere, ürünlere, sistemlere ve süreçlere dönüştürülmesi amacıyla uygulamaya konması sanatıdır.

Mühendislik departmanımız; endüstriyel tasarım, analiz ve hesaplamalar, prototipleme, test ve kontroller, maliyetlendirme ve üretime geçişte size gerek duyduğunuz desteği sağlar.

Üretilecek olan ürünün miktarı, kullanım yeri, üretimin yapılacağı makina v.s. gibi üretim için gerekli tüm faktörler göz önünde bulundurularak optimal kalite (+1) ve büyüklükte kalıp tasarımı yapılarak maliyet dengesi kurulması sağlanır.

Üretimde oluşabilecek, çarpılma, çöküntüler, boşluklar gibi, hatalar henüz tasarım aşamasındayken müdahale edilir.

Statik mukavemet, akış, dolum ve sıcaklık analizleri yardımcı mühendislik programlarından faydalanılarak ürün ve kalıp tasarımı 3D-CAD ortamında hazırlanır.

HAKKIMIZDA

Kurucu ortaklarımız; 1993 yılından beri plastik, bakalit, sac metal ve metal enjeksiyon kalıpları imalatı ve bu kalıplar ile yapılan çeşitli imalatlar ile ilgili edindiği tecrübeyi, profesyönelleşme kararı ile kurulan PROMOLD KALIP MÜHENDİSLİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş.'ye aktarmıştır.

Promold; geleneksel kalıpçılığın ötesinde, ürün tasarımı ve mühendisliği birleştiren yapısıyla çok yönlü hizmet verebilmektedir.

İLETİŞİM

Promold Kalıp Mühendislik A.Ş.

Fatih mah. 1188 Sok. No:12/M
Sarnıç-Gaziemir / İZMİR / TÜRKİYE
Telefon : 0 (232) 281 69 14 - 25
Fax : 0 (232) 281 67 06
E-Posta : info@promold.com.tr